تور مجازی بازدید از جاذبه های گردشگری شیراز

در کشور عزیزیمان ایران مناطق دیدنی بسیار زیادی وجود دارد که شاید یک ایرانی موفق نشود تمامی آنها را از نزدیک ببینید. اما کما بیش همگی ما ایرانیان با عسکهای این نقاط دیدنی آشنا هستیم و بارها آنها را دیده ایم.

یکی از زیباترین و تاریخی ترین شهرهای ایران شیراز می باشد، شاید بنا به هر دلیلی تا کنون موفق به مشاهده این شهر زیبا و دوست داشتنی از نزدیک نشده باشید. در این صورت ناراحت نباشید  عکسهای پانوراما از مکانهای دیدنی شیراز این امکان را به شما می دهد که به صورت 360 درجه این مکانها را با کیفیت بسیار بالا مشاهده نمایید.

این عکسها از مکانهایی مانند : ارگ کریم خان، مسجد وکیل و مسجد نصیر الملک و مقبره حافط و باغ ارم و خانه و باغ نارنجستان قوام و باغ جهان نما و … تهیه و آماده شده است. می توانید شیراز را به صورت مجازی و پانوراما مشاهده بنمایید.

تور مجازی مسجد نصیرالملک شیراز

تور مجازی مسجد نصیرالملک شیراز

تور مجازی آرامگاه حافظ شیراز

تور مجازی آرامگاه حافظ شیراز

تور مجازی باغ ارم شیراز

تور مجازی باغ ارم شیراز

تور مجازی خانه نارنجستان قوام شیراز

تور مجازی خانه نارنجستان قوام شیراز

تور مجازی ارگ کریم خان شیراز

تور مجازی ارگ کریم خان شیراز

تور مجازی مسجد وکیل شیراز

تور مجازی مسجد وکیل شیراز

تور مجازی باغ جهان نما شیراز

تور مجازی باغ جهان نما شیراز

تور مجازی خانه نارنجستان قوام شیراز

تور مجازی خانه نارنجستان قوام شیراز


Bathroom of the Arge (castle) Karim Khan

 

مزایای تور مجازی در صنعت گردشگری و توریسم

صنعت گردشگری و توریست ( تور مجازی )
صنعت گردشگری صنعتی کم هزینه و پردرآمد است که با ماشینی ­تر شدن زندگی بشر، بیش از پیش اهمیت پیدا کرده است. این صنعت در کشور ما از ظرفیت بسیار بالایی برای رشد و توسعه برخوردار است، بطوریکه رتبه دهم در جاذبه ­های باستانی و تاریخی و رتبه پنجم جاذبه­ های طبیعی را در جهان دارا می­باشد.
دنیای مجازی اینترنت تأثیر بسزایی در رونق  صنعت گردشگری و توریست داشته است. شخص بصورت اینترنتی به وسیله سفر، محل اقامت خود را رزرو می­ کند. تور مجازی می­ تواند لذت انتخاب مناسب بدون حضور فیزیکی را برای شخص فراهم کند.

در صنعت گردشگری و توریست “جهانگردی مجازی” مورد توجه است. این نوع به‌خصوص جهانگردیبه افراد امکان می‌دهد پیش از آنکه به‌صورت فیزیکی سفر خود را آغاز کنند، به‌صورت مجازی و از طریق ابزارهای اینترنتی وارد محل مورد نظرشان شوند و با در اختیار گرفتن برنامه‌های تلویزیونی، مقاله‌ها، گزارش‌های منتشر شده در نشریات، کتاب‌ها و… درباره آن مکان، مزایا و معایب این سفر را دریابند و به‌راحتی در مورد انجام این سفر تصمیم‌گیری کنند. “تور مجازی” این امکان را برای افراد ایجاد می‌کند تا در آن واحد،‌ از طریق اینترنت یک مکان را با تمام جزئیاتش مشاهده کنند. امروزه بسیاری از شرکت‌های صنعتی از این فناوری برای بازاریابی‌های جهانی استفاده می‌کنند تا تولیدات و خدماتشان را آسان‌تر به‌ فروش برسانند.جهانگردی الکترونیکی و تور مجازی از جمله مباحثی است که در حال حاضر کارشناسان و متخصین با بهره گیری از فن آوری اطلاعات و ارتباطات در صنعت جهانگردی توانسته اند افقهای جدید ؛ بازارهای گسترده و رشد بی سابقه ای را نصیب کشورها خود سازند باعث اشتغال زایی و ارز آوری در کشور خود شوند.

برای آشکار سازی این موضوع در کشور ایران باید عرض کینم که همه ساله نمایشگاه های متعددی جهت نمایش جذابیت های گردشگری ایران در مناطق مختلف کشور برگزار می گردد و  سازمان بین‌المللی جهانگردی از سال 1980 میلادی روز 27 سپتامبر را به‌عنوان روز جهانی جهانگردی برگزید و در ایران روز 6 مهر ( 1391) به عنوان روز جهانی جهانگردی مقرر شده است که حاکی از اهمیت بالای این عرصه می باشد.

در صنعت توریست مساله توریست درمانی نیز در کشور ما بسیار مطرح می باشد و از پتانسیل بسیار بالایی در سطح منطقه و دنیا بر خوردایم. که با استفاده از تلفیق فناوری اطلاعات و صنعت گردشگری که یکی از عوامل آن تور مجازی است میتوان به نتایج مطلوبی در این باره رسید