تور مجازی اختصاصی برای اداره کل اوقاف و امورخیریه گیلان

تور مجازی امامزاده ابراهیم شفت

امامزاده ابراهیم یک امامزاده از نسل امام موسی کاظم است که مدفون در شهرستان شفت استان گیلان می‌باشد. این امامزاده  شهرت زیادی دارد، طوری که مردم آن را اباالفضل گیلان می‌نامند.آرامگاه امامزاده ابراهیم از جاذبه‌های زیارتی و تاریخی روستای امامزاده ابراهیم است و علت اصلی شکل گیری آن به شمار می‌رود.

تور مجازی امامزاده هاشم رشت

آستان امامزاده هاشم (علیه السلام) یکی از مشهورترین بقعه های استان گیلان و کشور پهناور ایران است که در بخش سنگر شهرستان رشت، 30 کیلومتری شهر رشت، دهستان اسلام آباد، روستای امامزاده هاشم، کنار جاده اصلی ترانزیت رشت به تهران، در بالای تپه ای مشرف به جاده و رودخانه سفیدرود واقع شده است.
این امامزاده به اعتقاد اهالی از فرزندان موسی بن جعفر (علیه السلام) است. نسب این امامزاده بر اساس شجره نامه موجود به محمد حنیفه بن امام علی بن  ابی طالب (علیه السلام) می رسد. براساس تحقیقات به عمل آمده وی ابوهاشم علی الحسنی از علویان روحانی سده چهارم هجری است.

تور مجازی بقعه شیخ زاهد گیلانی لاهیجان

بقعه شیخ زاهد گیلانی بنایی در روستای شیخانور در ۳ کیلومتری لاهیجان در استان گیلان است که بنا بر برخی منابع آن را مدفن شیخ تاج‌الدین ابراهیم ملقب به شیخ زاهد گیلانی از عرفاً و دراویش بزرگ و از استادان شیخ صفی‌الدین اردبیلی دانسته‌اند. این بنا دارای یک گنبد هشت ترک فیروزه‌ای بوده و در میان مزارع برنج و چای و جنگل احاطه شده‌ است و از مقاصد گردشگری استان گیلان است.

تور مجازی بقعه متبرکه خواهر امام

بارگاه مبارک ایشان در شهرستان رشت و در منطقه ‏‏«خواهر امام» در نزدیکی مسجدسوخته تکیه خیابان ‏‏«شهیدمطهری» واقع است‎. بر اساس شجره نامه ی موجود، وی فرزند امام موسی کاظم (ع) و خواهر امام رضا (ع) است.

تور مجازی بقعه دانای علی

آرامگاه دانای علی (رحمة الله علیه) در شهرستان رشت، شهر رشت، منتهی الیه خیابان بیستون، محله چمارسرا، در وسط خیابان واقع شده است در روایات آمده که وی عارفی وارسته و مردی متقی و پرهیزگار بوده که به مقام «ابدالی» رسیده بود که در عرفان به معنای انسان کامل است و به همین دلیل لقب دانا که مترادف «انسان کامل» است را به خود اختصاص داد.
یکی از کرامات این بزرگوار آگاهی کامل به اسماء اعظم بود.

تور مجازی امامزاده و بقاع استان گیلان
تور مجازی امامزاده و بقاع استان گیلان
اداره کل اوقاف استان گیلان
اداره کل اوقاف استان گیلان

به‌اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید