انجام خدمات نقشه برداری هوایی با پهپاد – فتوگرامتری برد کوتاه

اجاره هلی شات تصویربرداری هوایی

تهیه نقشه های توپوگرافی

یکی ازعمده ترین کاربردهای فتوگرامتری با پهپاد تولید انواع نقشه های توپوگرافی بزرگ مقیاس است. تولید انواع نقشه ­های توپوگرافی در محدوده مقیاس ۱:۵۰۰ تا ۱:۵۰۰۰ و در گستره جغرافیایی کمتر از پانصد هکتار به سرعت و کیفیت مناسب، مطابق با استانداردهای سازمان نقشه­ برداری کشور امکان پذیر است. ازجمله کاربردها :

 • به روزرسانی نقشه­های شهری و روستایی در شهرسازی
 • شهرداری­ها همواره به منظور ارائه خدمات شهری مستمر با کیفیت مطلوب نیازمند بکارگیری نقشه­ های بروز از محدوده تحت مدیریت خود می­باشند.
 • طرح­های جامع شهری و تفصیلی در دوره­های زمانی متعدد نیازمند بازنگری می باشند، با توجه به تغییرات محیط شهری در بستر زمان، استفاده از نقشه های بروزرسانی شده جهت مطالعات طرح­های جامع شهری و اجرای طرح­های تفصیلی ضرروی است.
 • طراحی شهری در شهرک­ها مسکونی نیازمند تقشه های توپوگرافی از محدوده های مورد نظر می باشند.
 • طراحی شهری در شهرک های صنعتی با کاربری صنعتی با استفاده از نقشه های توپوگرافی میسر است.
 • طرح­های هادی روستایی در بازه­های زمانی نیازمند بروزرسانی هستند که براساس نقشه های توپوگرافی صورت می ­پذیرند.

تهیه عکس­ نقشه فتومپ (OrthoPhoto)

از مزایای فتوگرامتری با پهپاد تهیه انواع عکس نقشه با قدرت تفکیک مکانی بالاست. عکس نقشه­های رنگی RGB که ضمن امکان اندازه­گیری عوارض، اطلاعات کاملی از عوارض در اختیار قرار می ­دهد. از جمله کاربردها :

 • مرمت و بازسازی آثار تاریخی به کمک عکس نقشه براحتی امکان پذیر است، در مرمت و بازسازی آثار تاریخی اندازه گیری اجزای ابنیه قدیمی به همراه تشخیص رنگ و جنس آنها حائز اهمیت است. این امکان به سادگی توسط عکس نقشه ها میسر می­شود.
 • سامانه­های اطلاعات مکانی به همراه نقشه، اطلاعات توصیفی عوارض را ذخیزه، مدیریت و بازیابی می­نمایید. عکس نقشه های تولید شده توسط فتوگرامتری با پهپاد بطور موثر و سریع هر دو توع اطلاعات را برای ورود به سامانه های اطلاعات مکانی فراهم می­سازد.
 • کاداستر شهری، روستایی، زراعی و صنعتی نقشه­ها دارای ابعاد و سوابق حقوقی و ثبتی هستند.تهیه نقشه کاداستر با استفاده از عکس نقشه مستند متقنی از وضعیت اراضی در مرحله تهیه نقشه در اختیار قرار می­دهد.

ساخت مدل رقومی ارتفاعی

تهیه مدل رقومی ارتفاعی (DEM – DTM)

فتوگرامتری با پهپاد امکان تولید انواع مدل های رقومی سطح را فراهم می­کند. نمایش مدل ارتفاعی زمین با هیستومتری به خوبی تغییرات ارتفاعی، ناهمواری ها، پستی و بلندی ها، دره ها، خط الراس، خط القعر، قله ها سطح را نمایش می­دهد. از جمله کاربردها:

 • معادن استخراج سرباز همواره بصورت مستمر نیازمند برآورد میزان توده­های معدنی موجود و استخراج شده هستند. با استفاده از فتوگرامتری با پهپاد مدل رقومی ارتفاعی کارگاه استخراج در بازه­های زمانی مورد نیاز تهیه و میزان استخراج توده­های معدنی برآورده می­شود.

مدل­سازی سه بعدی عوارض

استفاده از فتوگرامتری با پهپاد امکان تولید انواع مدل های سه بعدی از اشیاء و عوارض زمینی را فراهم می­کند. مدل­سازی سه بعدی کاربردهای متعددی در علوم مختلف دارد ازجمله :

 • در معماری ساختمان­های امروزی نمای ساختمان بخشی مهمی به شمار می آید، مدل سازی سه بعدی ساختمان و متره و برآورد نمای ساختمان ها به روش فتوگرامتری با پهپاد با سهولت و دقت مناسب امکان پذیر است.
 • در مدل­سازی قطعات صنعتی به منظور طراحی و باز تولید نمونه­های اولیه فتوگرامتری با پهپاد با دقت بالا مدل­های سه بعدی از قطعات صنعتی را تهیه می نماید.

جهت اطلاعات بیشتر و برآورد هزینه انجام پروژه های نقشه برداری با آقای مهندس فراهانی با شماره ۰۹۱۸۸۶۳۷۲۵۵ تماس بگیرید.

✆ امید جعفرنژاد 09353838467
رفتن به نوار ابزار