انجام خدمات نقشه برداری هوایی با پهپاد – فتوگرامتری برد کوتاه

اجاره هلی شات تصویربرداری هوایی

تهیه نقشه های توپوگرافی

یکی ازعمده ترین کاربردهای فتوگرامتری با پهپاد تولید انواع نقشه های توپوگرافی بزرگ مقیاس است. تولید انواع نقشه ­های توپوگرافی در محدوده مقیاس ۱:۵۰۰ تا ۱:۵۰۰۰ و در گستره جغرافیایی کمتر از پانصد هکتار به سرعت و کیفیت مناسب، مطابق با استانداردهای سازمان نقشه­ برداری کشور امکان پذیر است. ازجمله کاربردها :

 • به روزرسانی نقشه­های شهری و روستایی در شهرسازی
 • شهرداری­ها همواره به منظور ارائه خدمات شهری مستمر با کیفیت مطلوب نیازمند بکارگیری نقشه­ های بروز از محدوده تحت مدیریت خود می­باشند.
 • طرح­های جامع شهری و تفصیلی در دوره­های زمانی متعدد نیازمند بازنگری می باشند، با توجه به تغییرات محیط شهری در بستر زمان، استفاده از نقشه های بروزرسانی شده جهت مطالعات طرح­های جامع شهری و اجرای طرح­های تفصیلی ضرروی است.
 • طراحی شهری در شهرک­ها مسکونی نیازمند تقشه های توپوگرافی از محدوده های مورد نظر می باشند.
 • طراحی شهری در شهرک های صنعتی با کاربری صنعتی با استفاده از نقشه های توپوگرافی میسر است.
 • طرح­های هادی روستایی در بازه­های زمانی نیازمند بروزرسانی هستند که براساس نقشه های توپوگرافی صورت می ­پذیرند.

تهیه عکس­ نقشه فتومپ (OrthoPhoto)

از مزایای فتوگرامتری با پهپاد تهیه انواع عکس نقشه با قدرت تفکیک مکانی بالاست. عکس نقشه­های رنگی RGB که ضمن امکان اندازه­گیری عوارض، اطلاعات کاملی از عوارض در اختیار قرار می ­دهد. از جمله کاربردها :

 • مرمت و بازسازی آثار تاریخی به کمک عکس نقشه براحتی امکان پذیر است، در مرمت و بازسازی آثار تاریخی اندازه گیری اجزای ابنیه قدیمی به همراه تشخیص رنگ و جنس آنها حائز اهمیت است. این امکان به سادگی توسط عکس نقشه ها میسر می­شود.
 • سامانه­های اطلاعات مکانی به همراه نقشه، اطلاعات توصیفی عوارض را ذخیزه، مدیریت و بازیابی می­نمایید. عکس نقشه های تولید شده توسط فتوگرامتری با پهپاد بطور موثر و سریع هر دو توع اطلاعات را برای ورود به سامانه های اطلاعات مکانی فراهم می­سازد.
 • کاداستر شهری، روستایی، زراعی و صنعتی نقشه­ها دارای ابعاد و سوابق حقوقی و ثبتی هستند.تهیه نقشه کاداستر با استفاده از عکس نقشه مستند متقنی از وضعیت اراضی در مرحله تهیه نقشه در اختیار قرار می­دهد.

تهیه مدل رقومی ارتفاعی (DEM – DTM)

فتوگرامتری با پهپاد امکان تولید انواع مدل های رقومی سطح را فراهم می­کند. نمایش مدل ارتفاعی زمین با هیستومتری به خوبی تغییرات ارتفاعی، ناهمواری ها، پستی و بلندی ها، دره ها، خط الراس، خط القعر، قله ها سطح را نمایش می­دهد. از جمله کاربردها:

 • معادن استخراج سرباز همواره بصورت مستمر نیازمند برآورد میزان توده­های معدنی موجود و استخراج شده هستند. با استفاده از فتوگرامتری با پهپاد مدل رقومی ارتفاعی کارگاه استخراج در بازه­های زمانی مورد نیاز تهیه و میزان استخراج توده­های معدنی برآورده می­شود.

مدل­سازی سه بعدی عوارض

استفاده از فتوگرامتری با پهپاد امکان تولید انواع مدل های سه بعدی از اشیاء و عوارض زمینی را فراهم می­کند. مدل­سازی سه بعدی کاربردهای متعددی در علوم مختلف دارد ازجمله :

 • در معماری ساختمان­های امروزی نمای ساختمان بخشی مهمی به شمار می آید، مدل سازی سه بعدی ساختمان و متره و برآورد نمای ساختمان ها به روش فتوگرامتری با پهپاد با سهولت و دقت مناسب امکان پذیر است.
 • در مدل­سازی قطعات صنعتی به منظور طراحی و باز تولید نمونه­های اولیه فتوگرامتری با پهپاد با دقت بالا مدل­های سه بعدی از قطعات صنعتی را تهیه می نماید.

نمونه پروژه های انجام شده

ساخت مدل رقومی ارتفاعی
نمونه خروجی پروژه نقشه برداری محدوده تالاب میقان اراک
نقشه برداری هوایی ارتوموزاییک
نقشه برداری هوایی ارتوموزاییک با کیفیت خروجی ۱۷۰۰ مگاپیکسل منطقه شهریار تهران
نقشه برداری هوایی عکس نقشه ارتوفتو
نقشه برداری هوایی عکس نقشه ارتوفتو با کیفیت ۷۴۰ مگاپیکسل منطقه رودهن تهران

جهت اطلاعات بیشتر و برآورد هزینه انجام پروژه های نقشه برداری با آقای مهندس فراهانی با شماره ۰۹۱۸۸۶۳۷۲۵۵ تماس بگیرید.

✆ امید جعفرنژاد 09353838467
رفتن به نوار ابزار